Sú batérie eneloop naozaj také dobré?

Japonské Panasonic (predtým Sanyo) eneloop. Sú považované medzi fotografmi za jedny z najlepších batérií na trhu. Sú to batérie ešte stále vyrábané v Japonsku. Jedným z hlavných výhod batérií Panasonic (Sanyo) eneloop je vyššia úroveň prevádzkového napätia. Veľké množstvo zariadení sa vypne alebo začne signalizovať nízky stav nabitia batérie,  ak je napätie nižšie ako 1,1 Volta. Klasická Ni-MH batéria stráca svoje napätie konštantne a veľmi rýchlo sa pohybuje v rámci tejto kritickej úrovne. Batérie eneloop si udržujú úroveň napätia nad 1,1 voltov dlhú dobu  a až tesne predtým, ako úplne odovzdajú všetku kapacitu, spadne napätie batérie pod tento limit. To je jeden z dôvodov, prečo je v niektorých prípadoch možné (napr. vo fotoaparáte) urobiť s eneloop batériami viac snímkov ako s klasickými batériami s kapacitou  2700 mAh. Dalšou výhodou oproti klasickym batériám je extrémne nízke samovybíjanie. Po nabití držia kapacitu aj pri dlhšom skladovaní   (75 % kapacity aj po 3 rokoch od nabitia). Na základe nášho testovania, spätnej väzby od zákazníkov a skúseností ľudí na fórach sme  presvedčený, že s zakúpenými batériami budete maximálne spokojní, kedže aj podla názorov profesionálnych fotografov, sú to momentálne jedny z najlepších baterií na trhu s unikátnou technológiou (vyvinutou firmou Sanyo) eneloop a ako jedny z mala batérií sa ešte stále vyrábajú v Japonsku, čo zaručuje ich vysokú kvalitu.

 https://www.panasonic-eneloop.eu/sites/default/files/product-line-up.jpg

Ďalšie výhody týchto vynikajúcich batérií:

 

- sú plne recyklovateľné (nezaťažujú životné prostredie)

- pri aplikáciách s vysokými energetickými nárokmi vydržia 4x dlhšie ako alkalické batérie

- zaručený výkon i pri nízkych teplotách do -20 ºC !

- dodávajú sa PREDNABITÉ, hneď po kúpe ich môžete používať, nie je nutné ich nabíjať pred prvým použitím..

 

Vyrábajú s v 2 variantách - 2000 mAh (minimálne 1900 mAh)  a 2500 mAh (minimálne 2400 mAh). Ideálna a cenovo výhodná kombinacia je set nabíjačky MQR06 s batériami:

 

https://baterie.sk/vyhladavanie/?string=cc55

 

Nabíjačka MQR06 + 4 ks AA 2000 mAh eneloop 29,90 Eur s DPH

Nabijacka MQR06 + 4 ks AA 2500 mAh XX eneloop 39,90 Eur s DPH.

 

Ak by ste chceli samostatne len baterie:

 

4 ks AA eneloop 2000 mAh v praktickom plastovom púzdre cena s DPH 11,90 Eur

 

https://baterie.sk/panasonic-akumulatory-eneloop-aa-1900-mah-tuzkove-4-ks-puzdro-na-baterie-zadarmo-2/

 

4 ks AA eneloop pro 2500 mAh, balenie blister, cena s DPH 19,90 Eur

 

https://baterie.sk/akumulatory-panasonic-eneloop-pro-bk-3hcde-4be-2500-mah-aa-4-ks-blister-2/

 

Všetky ponúkané batérie a nabíjačky máme na sklade, dodanie do 2 prac. dni, pri objednávke do 14:30 rýchle dodanie kuriérom už na nasledujúci pracovný deň. Doprava zdarma pri objednávke v hodnote 60 Eur a viac.

 

Eshop BATERIE.sk